DIAMENTY

„Fascynują nas tylko najpiękniejsze klejnoty, dlatego tylko takie wybieramy dla naszych Klientów.

Tylko te najbardziej wyjątkowe okazy są w stanie przejść naszą restrykcyjną selekcję kamieni jubilerskich”

 

—  Rajmund Nowak

WYJĄTKOWA SELEKCJA DIAMENTÓW

 

W biżuterii Novvak Jewellery bardzo szczegółowo selekcjonujemy kamienie szlachetne.

I nie ma znaczenia, czy są to duże centralne kamienie, czy małe boczne. Każdy kamień ma piękny blask i odpowiednio dostosowane parametry po to, aby projektowana biżuteria była w każdym aspekcie idealna.

 

Aby uzyskać ten efekt,  nie tylko współpracujemy z najlepszymi szlifierniami kamieni szlachetnych na świecie, ale także od dwóch pokoleń selekcjonujemy kamienie do biżuterii naszych Klientów. Klejnoty oprawione w personalizowanej biżuterii Novvak Jewellery też będą miały wartość – choć zapewne nie większą niż emocje w niej zawarte przekazywane kolejnym pokoleniom.

IMG_0388.jpg
PASJONACI DIAMENTÓW

Od kilku dekad pasjonujemy się diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi.

Nieustająco aktualizujemy wiedzę zdobytą w najlepszych instytutach gemmologicznych i w trakcie eksploracji międzynarodowych rynków, by wybierać dla naszych Klientów najpiękniejsze diamenty.

WSPÓŁPRACA Z NAJLEPSZYMI SZLIFIERNIAMI

Dzięki zaangażowaniu dwóch pokoleń nawiązaliśmy relacje z najlepszymi szlifierniami diamentów na świecie – tymi samymi, z którymi współpracują  największe światowe marki biżuterii.

WYJĄTKOWA BRYLANCJA

Diament musi zachwycać swoim blaskiem, dlatego tak bardzo dbamy, aby parametry szlifu diamentu (symetria, proporcje i wykończenie) były na najwyższym poziomie.

podpisanie umowy
FAIR-TRADE

Jesteśmy ostrożni w doborze szlifierni kamieni i współpracujemy tylko z transparentnymi oraz uczciwymi partnerami. Korzystamy wyłącznie z legalnych źródeł, z którymi mamy wieloletnie, sprawdzone relacje.

diamond.png

DIAMENTY

NASZE STANDARDY

✓ Barwa: D (najczęściej wybierana przez Klientów)

✓ Czystość: VS2 - IF

✓ Szlif: bardzo dobry - doskonałya nawet idealny w przypadku efektu Hearts & Arrows (H&A)

✓ Brak fluorescencji

✓  Certyfikat

✓ Indywidualna porada ekspercka

 

Jak wybrać idealny diament?

Po pierwsze powinniśmy się zastanowić, jaki efekt chcemy osiągnąć i na jakich parametrach w diamencie nam zależy. Następnie powinniśmy skonfrontować to z ekspertem podczas spotkania w Novvak Jewellery, by wybrać  najlepszy dla nas kamień. Nie zawsze najwyższe parametry są najważniejsze. Zespół Novvak Jewellery doradzi i zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

DIAMENTY

HEARTS & ARROWS

Najwyższa jakość dla najbardziej wymagających

✓ Stanowią ok. 3% wszystkich diamentów

Inskrypcja laserowa na rondyście

✓ Perfekcyjna symetria diamentu

✓  Gwarancja pięknej brylancji

✓   Dłuższy czas oczekiwania ze względu na ich ograniczoną dostępność

 

DIAMENTY HEARTS & ARROWS

„Pierwszy diament H&A kupiłem Żonie. Żaden inny nigdy wcześniej mnie tak nie zaskoczył swoją brylancją, ogniem wewnętrznym i mienieniem się. Chciałem, żeby tak wyjątkowy kamień miała właśnie ona. Ponieważ jest wyjątkowa” – Rajmund Nowak

W dążeniu do doskonałości w zakresie szlifu diamentu można spotkać też i takie okazy, które mają perfekcyjną symetrię. To dzięki szlifierzowi i jego ogromnemu doświadczeniu powstają tak piękne klejnoty. Diamenty z efektem Serca i Strzały (Hearts&Arrows) są bardzo rzadkie, mają większą brylancję niż diamenty doskonałe i niesamowity blask. Efekt Strzał (Arrows) jest widoczny poprzez spojrzenie na diament od góry, a efekt Serc (Hearts) można zobaczyć, patrząc na diament od dołu. Jest to idealny kamień dla osób ceniących najwyższą jakość szlifu i poszukujących najpiękniejszych kamieni na świecie.

Untitled-2.jpg
 INSKRYPCJA LASEROWA

Oznakowanie diamentu poprzez wypalenie laserem na jego rondyście numeru certyfikatu i nazwy instytucji certyfikującej pomaga w jego identyfikacji. Przeciętnemu użytkownikowi trudnojest stwierdzić, czy posiadany diament ma wszystkie właściwości zapisane na certyfikacie. Inskrypcja jest już widoczna przy dziesięciokrotnym powiększeniu. Stosowana jest w diamentach o masie powyżej 0,30 ct.

Laser-Inscription.jpg

DIAMENTY

DIAMENTY 

LOKACYJNE

Inwestycja w piękno

Inwestycja długoterminowa i alternatywna

✓ Ze względu na swoje niewielkie rozmiary (a znaczną wartość) są łatwe w transporcie

✓  W perspektywie długoterminowej pozwalają skutecznie zachować siłę nabywczą kapitału

 
diamenty
DIAMENTY LOKACYJNE

BEZPIECZNA LOKATA PIENIĘDZY

Coraz częściej Klienci sięgają po opcję inwestycji alternatywnych. Nie należy postrzegać diamentów jako aktywa, które będzie przynosić rocznie dwucyfrowy wynik, można się spodziewać raczej stabilnego wzrostu w dolnych widełkach skali. Diamenty przez ostatnie dziesiątki lat zachowywały swoją siłę nabywczą i dlatego cieszą się zaufaniem wśród inwestorów. To dlatego diamenty nazywamy lokacyjnymi a nie inwestycyjnymi.

Noworodek
DIAMENTY NA PREZENT

CHRZEST / KOMUNIA / URODZINY

Idealny prezent, który przekazuje się z myślą, że dopiero w długim terminie osoba obdarowana zacznie korzystać z jego wartości. Ze względu na wysoką jakość diamentów lokacyjnych zazwyczaj Klienci decydują się na oprawienie ich w biżuterii personalizowanej. Z jednej strony lokują kapitał, z drugiej zaś cieszą się jego pięknem przez całe życie.